وبلاگ

هزینه تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای برای تامین دلیل

دسته: وبلاگ

 اگر نیاز به مشاوره رایگان دارید با شماره 09366448960 تماس بگیرید.

بیشتر در مورد نحوه تفسیر عکسهای هوایی صحبت کردیم اما هزینه تفسیر عکسهای هوایی چقدر است آیا تعرفه مشخصی برای این موارد وجود دارد.

آیا تعرفه به روز می شود تعرفه هزینه ثابتی است یا نسبت به سالهای عکسبرداری متغیر است در ادامه مقاله با ما باشید تا پاسخ تمام سوالات بالا را بخوانید.

همانطور که پیشتر گفته شد یکی از وظایف کارشناسان رسمی دادگستری رشته نقشه برداری و کشاورزی تفسیر عکسهای هوایی می باشد اما در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه قیمت گذاری بر روی این خدمات جهت تامین دلیل صحبت کنیم.

معیارهای مختلفی برای تعیین قیمت تاثیر عکس‌هوایی وجود دارد البته مقاله زیر و معیارهایی که در ادامه راجع به آن صحبت خواهیم کرد مربوط به تفسیر از نوع کارشناسی رسمی دادگستری می باشد نه هزینه های مربوط به تبدیل عکس به نقشه که سازمان نقشه برداری کشور تعیین کرده است در ادامه با ما همراه باشید.

هزینه تفسیر عکس هوایی
هزینه تفسیر عکس هوایی-ارکا یو تی ام

هزینه و تعرفه تفسیر عکس هوایی برای مواردی مانند منابع طبیعی:

تعرفه و هزینه تفسیر عکس هوایی و ماهواره‌ای به دو قسمت هزینه ثابت و هزینه متغیر تقسیم بندی می شود.

هزینه ثابت برای تمام عکسهای هوایی برابر است اما هزینه متغیر بسته به پارامترهای زیر تغییر می کند.

بیشتر بخوانید:

نحوه تهیه نقشه utm.

 مساحت زمین مورد نظر:

یکی از اصلی ترین موارد قیمت گذاری بر روی هزینه تفسیر عکس هوایی مساحت زمین مورد نظر می باشد برای مثال تفسیر عکس هوایی یک زمین کشاورزی جهت تامین دلیل برای منابع طبیعی با یک زمینه ۲۰۰ هکتاری برابر نیست زیرا از نظر زمانی و زحمت تفسیر عکس هوایی هزینه زمین و ملک برای املاکی با مساحت بزرگتر، بیشتر است.

سن عکس هوایی یا سال عکس برداری:

اصلی‌ترین معیاری که بر روی هزینه تفسیر عکس هوایی دخالت دارد و در تعرفه کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸ به آن اشاره شده است سال عکسبرداری می باشد.

 برای مثال هزینه تفسیر عکس هوایی برای عکس هوایی سال ۱۳۳۵ با عکس هوایی سال ۱۳۷۰ برابر نیست زیرا از نظر زمانی و زحمتکار میزان زمان صرف شده برای تفسیر اینجا تصویر برابر نمی باشد.

البته همانطور که ابتدای مقاله گفته شد هزینه ثابت در هر دو سال یکی می باشد.

 اعضای هیئت کارشناسی:

 گاهی مواقع در در بحث تفسیر با اعتراض هر یک از طرفین دعوی ممکن است هیئت کارشناسی تغییر و تعداد آن بیشتر شود برای مثال از یک کارشناس به ۳ کارشناس و ۳ کارشناس به ۵ کارشناس ارتقا یابد خوب مسلماً هرچه افراد هیئت کارشناسی  بیشتر باشند ، هزینه تفسیر عکس هوایی نیز بیشتر است.

این مواردی است که در تعیین قیمت گذاری و هزینه تفسیر عکس هوایی در امور کارشناسی و دادگستری مهم است اما اگر بحث تبدیل عکس هوایی به نقشه طبق ملاکهای مهندسی باشند تعرفه و هزینه ها و همچنین پارامتر های مخصوص به خود را دارد که از بحث این مقاله خارج است.

در آخر اگر نیاز برای مشاوره رایگان با شماره 09366448960 تماس بگیرید.

مطالب مشابه
نمونهدعکس هوایی سال 1336

خرید عکس هوایی و نقشه هوایی ده 30 (سال 1334 و 1335 به بعد)

قبلا به صورت کامل در مورد تصاویر هوایی و نقشه ها صحبت کرده بودیم اما در این مقاله می خواهیم به تشریح کامل تصاویر هوایی دهه 30 پردازیم. آیا می دانستین اولین مرحله عکس برداری ایران مربوط به چه سالی…
خواندن مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید عکس هوایی و نقشه هوایی ده 30 (سال 1334 و 1335 به بعد)
فهرست