وبلاگ

عکس هوایی سال 1365

دسته: وبلاگ

با توجه به اینکه رشد جمعیت از سال 1357 شروع شده و در دهه 60 شمسی به اوج رسید همین امر باعث گسترش شهر نشینی و مهاجرت روستاییان به شهر شد. با گسترش شهرنشینی تراکم جمعیت بالا رفته و به دنبال آن شهرک سازی و ساخت آپارتمان های بلند مرتبه رونق گرفت. با ما همراه شوید تا اطلاعات تکمیلی درباره عکس هوایی سال 1365در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله خرید عکس هوایی را مطالعه نمایید.

عکس هوایی سال 1365

عکس هوایی سال 1365 از زمین کشاورزی

کاربرد عکس هوایی سال 1365

با توجه به قانونی که در سال 1373 برای تشخیص مستثنیات از اراضی ملی تصویب شد تا بر اساس آن به اختلافات ناشی از تعیین تکلیف اراضی رسیدگی شود که یکی از عوامل تامین دلیل عکس هوایی سال 1365 است که طبق آن کارشناس رسمی دادگستری در امور نقشه برداری و ثبتی می تواند به تفسیر عکس های هوایی بپردازد و در نهایت نظریه کارشناسی شده خود را در قالب گزارش مکتوب به مراجع قضایی تحویل می دهد تا قاضی مطابق با آن رای منصفانه و درست را صادر نماید.

از جمله کاربردهای عکس های هوایی می توان به استفاده از تفسیر عکس هوایی در امورات نظامی اشاره کرد که با توجه به مباحث امنیتی و دفاعی از ارزش بالایی برخوردار است و در گذشته در جنگ جهانی دوم برای شناسایی موقعیت و نحوه قرارگیری سپاه دشمن مورد استفاده قرار می گرفت.

از جمله بهترین کاربرد های عکس هوایی می توان به ثبت وقایع روی عکس اشاره کرد، همچنین برای مقاصدی همچون: شمارش تعداد نظامیان دشمن، سوله های نظامی دارای هدف، شناسایی نقاط آسیب پذیر، انتخاب بهترین و کم ریسک ترین عملیات ها برای حملات غافلگیرانه و … اشاره کرد.

یکی دیگر از کاربردهای عکس هوایی سال 1365 می توان از آن برای اثبات تصرفات قبل از دهه 60 مورد استفاده قرار می گیرد و در صورتی که ملک به اشتباه در شمار اراضی ملی قرار گرفته باشد می توان بر اساس عکس هوایی سال 1365 به عنوان تامین دلیل به استناد تفسیر عکس های هوایی تهیه شده از آن، ادعای خود را به اثبات رساند و ملک خود را از دولت باز پس گیری نماید.

دلایل استفاده از عکس هوایی سال 1365

امروزه بسیاری از سازمان ها برای حل اختلافات پیش آمده از عکس هوایی سال 1365 استفاده می نمایند که از مهم ترین این سازمان ها می توان به مواردی همچون: سازمان دادگستری، ثبت اسناد، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، محیط زیست و… اشاره کرد.

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم به دلیل مهاجرت غیر منتظره ساکنین روستایی به شهرها در اواخر دهه 50 و ابتدای دهه 60، اراضی کشاورزی بسیار زیادی تغییر کاربری داده و از کاربری زراعی به مسکونی و تجاری یا صنعتی تغییر کاربری داده و یکی از راههای رسیدگی به این موضوعات، تهیه عکس هوایی سال 1365 می باشد.

با مهاجرت جمعیت روستایی به شهر نشینی بسیاری از اراضی کشاورزی به املاک تجاری و صنعتی تبدیل شدند که این موضوع باعث بالا رفتن چند برابری قیمت ملک شده است و به همین دلیل برای اثبات این موضوه از عکس ها و نقشه های هوایی سال 1365 استفاده می شود.

از جمله دلایل استفاده از عکس هوایی سال 1365 می توان به تامین دلیل بودن آن اشاره کرد چرا که از طریق عکس های هوایی می توان اثبات کرد که ملک مورد نظر دارای آثار کشت و کار است و به دلیل حساسیت های بی مورد کارشناسان سازمان منابع طبیعی در شمار اراضی ملی قرار گرفته در این شرایط با مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری در امورات نقشه برداری و ثبتی می توان عکس هوایی تهیه نموده و از آن به عنوان اسناد مورد قبول مراجع قضایی استفاده کرد.

با استفاده از عکس هوایی سال 1365 می توان برای جانمایی پلاک ثبتی و دریافت سند تک برگ اقدامات لازم را انجام داد و مالکیت و خلع ید را از دولت گرفته و به نام مالک اصلی انتقال داد البته شایان ذکر است که این پروسه نیاز به انجام مراحل اداری و نظریه کارشناس خبره دارد که در این صورت می توانید با کارشناسان ما در تماس بوده و با در اختیار قرار دادن اطلاعات پروژه خود، مشاوره تخصصی از ما به صورت رایگان دریافت نمایید.

بیشنهاد میکنیم مقاله تهیه نقشه یو تی ام را مطالعه نمایید.

از جمله دلایل دیگر استفاده از عکس هوایی سال 1365 می تان به شرایط منطقه ای که ملک در آن واقع شده است اشاره کرد در برخی مواقع با توجه به قرارگیری ملک در همسایگی مراکز نظامی همچون پادگان ها و… باید مجوزهای لازم را برا استعلامات مورد نیاز تصاویر هوایی انجام داد. 

در این شرایط اغلب سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح تصاویر مورد نیاز را در اختیار متقاضی قرار نمی دهد که در این شرایط پیشنهاد می کنیم از خدمات ما استفاده نمایید و عکس دلخواه با توجه به پروژه خود دریافت نمایید.

محاسبه هزینه خرید عکس هوایی سال 1365

هزینه خرید عکس هوایی سال 1365 به شرایط پروژه متکی است و باید به سه عنصر اصلی این موضوع یعنی هزینه های استعلامی عکس، نوع فرمت عکس (چاپی یا روی سی دی و فلش)، هزینه ارسال پستی اشاره کرد.

برای محاسبه قیمت خرید عکس هوایی سال 1365 در وهله اول باید کارشناسان در تماس باشید و با ارائه مختصات ملک مزبور می توانید از هزینه تمام شده پروژه خود اگاه شوید.

بعد از اینکه مختصات و اسناد ملک خود را با کارشناسان ما به اشتراک گذاشتید کارشناسان ما شروع به تحقیق و بررسی تصاویر مورد نیاز در بایگانی می کنند و بر اساس تعداد و کیفیت و مقیاس های مورد نیاز هزینه خرید تعیین می گردد.

مدت زمانی که برای ثبت سفارش و دریافت عکس هوایی سال 1365 می توان در نظر گرفت بازه ای بین 1تا 2 هفته می باشد.

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

در این مطلب به بررسی دلایل و کاربردهای عکس هوایی سال 1365 کردیم تا اطلاعات تکمیلی در این باره به دست آورده باشید در صورت نیاز به طرح سوالات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دانلود عکس هوایی سال 1365 با شماره پشتیبانی ما در تماس باشید یا از طریق نظرات همین مطلب سوالات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

عکس هوایی سال 1365 چیست؟

به عکس های گرفته شده از عکسبرداری سال 1365 گفته می شود و از برای شناخت مستثنیات از اراضی ملی بسیار پر کاربرد می باشد.

عکس هوایی سال 1365 را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه عکس هوایی سال 1365 از طریق شماره پشتیبانی سایت اقدام نمایید.

هزینه خرید عکس هوایی سال 1365 چقدر است؟

هزینه خرید عکس هوایی سال 1365 به شرایط پروژه متکی است و باید به سه عنصر اصلی این موضوع یعنی هزینه های استعلامی عکس، نوع فرمت عکس (چاپی یا روی سی دی و فلش)، هزینه ارسال پستی اشاره کرد.

سفارش عکس هوایی سال 1365 چگونه است؟

جهت سفارش می توانید با ما تماس بگیرید.

هزینه عکس هوایی سال 1365 چقدر است؟

هزینه این نوع نقشه بستگی به موارد مختلفی از جمله منطقه و آرشیو دارد.

دقت عکس و نقشه هوایی سال 1365 چقدر است؟

تصاویر سال 1365 بخاطر نوع پروژه ها اکثرا دقت و کیفیت بالایی دارند.

امتیازدهی
مطالب مشابه
نمونهدعکس هوایی سال 1336

عکس هوایی و نقشه هوایی ده 30 (سال 1334 و 1335 به بعد)

قبلا به صورت کامل در مورد تصاویر هوایی و نقشه ها صحبت کرده بودیم اما در این مقاله می خواهیم به تشریح کامل تصاویر هوایی دهه 30 پردازیم. آیا می دانستین اولین مرحله عکس برداری ایران مربوط به چه سالی…
خواندن مطلب
مقیاس چیست و انواع آن در نقشه

مقیاس چیست و معرفی انواع و کاربرد آن

اگر بخواهیم به زبانی ساده تعریف مقیاس چیست را توضیح دهیم می توان اینطور بیان کرد که نسبت طول ترسیم شده در نرم افزار یا کاغذ به همان اندازه روی زمین را مقیاس می گویند. مقیاس عددی است کسری، که…
خواندن مطلب

تبدیل مختصات UTM(یو تی ام) به جغرافیایی (WGS)

تبدیل کن! طول جغرافیایی (dms): عرض جغرافیایی (dms):
خواندن مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اراضی روستایی نقشه های هوایی سال 1342 و 1346
نقشه هوایی سال 1385و1380 و دهه 80|نحوه تهیه آن